TaxMachine PITy 2021/2022

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2021 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2021/2022

PIT-37 za 2021 rok

Co to jest PIT-37?

Większość osób w Polsce musi na początku każdego roku sporządzić za siebie zeznanie PIT, najczęściej jest to PIT-37.

Deklaracja PIT-37 jest rozliczana co roku przez ponad 20 milionów podatników. Zeznanie to można składać zarówno samodzielnie jak i razem z małżonkiem. Ten drugi sposób opodatkowania jest szczególnie korzystny, jeśli występują duże różnice w wysokości dochodów, albo jedno z nich nie osiąga dochodów. Wtedy małżonkowie zyskują najwięcej na opodatkowaniu wspólnym.

Kogo dotyczy PIT-37?

PIT-37 wysyła podatnik w przypadku gdy:

 • jedynie za pośrednictwem pracodawcy zdobył dochody ze źródeł będących na terenie Kraju, opodatkowane na ogólnych zasadach z użyciem skali podatkowej, tj. w szczególności z tytułu:
  • należności z tytułu członkostwa w rolniczych spółdzielniach produkcyjnych względnie innych spółdzielniach zajmujących się produkcją rolną,
  • zasiłków wypłaconych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
  • rent lub emerytur krajowych (w tym rent socjalnych, rent strukturalnych),
  • zasiłków finansowych z ubezpieczenia społecznego,
  • świadczeń przedemerytalnych, zapomóg przedemerytalnych,
  • stypendiów,
  • wynagrodzeń z praw autorskich i innych praw majątkowych,
  • należności z umowy aktywizacyjnej,
  • wynagrodzeń za pracę przysługujących tymczasowo aresztowanym a także skazanym,
  • poborów i innych przychodów z stosunku służbowego, stosunku pracy (w tym spółdzielczego stosunku pracy), pracy nakładczej,
  • przychodów z działalności pełnionej osobiście (np. z kontraktów menedżerskich, zasiadania w radach nadzorczych, działalności sportowej), pełnienia obowiązków społecznych, umów zlecenia,
 • nie są zobligowani doliczać do otrzymanych przychodów osiągniętych przez małoletnie dzieci,
 • nie prowadzili pozarolniczej działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych na ogólnych zasadach z użyciem skali podatkowej,
 • nie obniżają przychodów o straty z lat zeszłych,

W przypadku podatników wnoszących o wspólne opodatkowanie dochodów małżonków, powyższe warunki dotyczą obojga współmałżonków.

Osoby które nie dopełniają powyższych obwarowań, a są opodatkowani zgodnie ze skalą podatkową, wypełniają zeznanie PIT-36.

PIT-37 dla osób samotnie wychowujących dzieci

PIT-37 można też rozliczać w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci. Zeznanie takie jest rozliczane w sposób podobny jak przy rozliczeniu małżeńskim, z tym że nie wykazuje się drugiego podatnika. Tak więc rozliczenie takie jest korzystne dla wszystkich podatników, bowiem zyskujemy na takim rozliczeniu co najmniej kwotę podatku od dochodu wolnego od podatku, natomiast podatnicy osiągający wysokie dochody i płacący podatek według wyższej skali podatkowej mogą zyskać dużo więcej.

PIT-37 pozwala na odliczanie wszelkiego rodzaju ulg podatkowych, w tym ulgi na dzieci (ulgi prorodzinnej), ulgi na internet, ulgi rehabilitacyjnej, darowizn na cele pożytku publicznego i innych mniej popularnych ulg i odliczeń.

Jak najszybciej przygotować PIT 37?

Pamiętaj, że PIT 37 najszybciej przygotujesz w programie PITy 2021/2022, który to jest dostępny na naszej stronie za darmo, wystarczy pobrać i zainstalować.

pit 37 2022 druk

Słowa kluczowe

druk pit-37, pit 37 2022 rok, zeznanie pit-37, pit 37 za 2021 rok, darmowy pit 37, program pit 37, deklaracja pit-37, pit-37, formularz pit-37, pit 37 przez internet, pit-37 program

Przekaż 1 % podatku dla MKS Pogoń Prudnik. Bezpłatny program PITy TaxMachine 2021/2022 przygotuje Twoje zeznania PIT za 2021 rok błyskawicznie. Gotową deklarację natychmiast dostarczysz do Urzędu Skarbowego przez internet z użyciem systemu e-Deklaracje.

Nie ma lepszego sposobu na deklaracje PIT za 2021 rok, przekonaj się!